Çin’de indirim çılgınlığı

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede indirim çılgınlığı olan 1-11 Kasım tarihleri arasındaki satışlarda 124.13 milyar dolarla yıllık bazda yüzde 26.7 oranında büyüme kaydedildi


Çin Ticaret Bakanlığı sözcüsü Gao Feng yaptığı açıklamada, ülkede gerçekleştirilen 1-11 Kasım tarihleri arasındaki indirim çılgınlığındaki alışveriş sırasında toplamda 124.13 milyar dolarlık satış gerçekleştirildiğini söyledi. Gao, bu rakamla birlikte geçen yıla oranla satışlarda yüzde 26.7 oranında büyümenin kaydedildiğini ifade etti.

YAPAY ZEKÂ TÜKETİMİ ARTIRDI

Yeni çıkan telefonlar ve spor saatlerin indirim süreci boyunca oldukça popüler hale geldiğinin altını çizen Gao, birçok markanın e-ticaret platformlarında yeni ürünleri piyasaya sürmeyi tercih ettiğini söyledi. Hizmet sektöründeki tüketimde hızlı büyüme kaydedildiğini de vurgulayan Gao, bildirdi. Bunun yanı sıra çevrimiçi ve çevrimdışı platformların ve yapay zekânın gelişmesiyle birlikte lojistikte verimliliği artırdıklarını ifade eden Gao, tüm bunların tüketimdeki artışa büyük katkı sağladığını söyledi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir