Çin’de iki yeni vaka çıktı

Kovid-19’dan ilk kurtulan ülke olan Çin’de vaka sayısı geçtiğimiz hafta sıfıra inmişti. Ancak bugün biri yurtdışı kaynaklı olmak üzere iki yeni vaka daha açıklandı


Geçtiğimiz hafta sıfır vaka sayısına ulaşan Çin’de dikkat edilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Çin iki yeni koronavirüs vakası bildirdi. Yetkililer, bir vakanın içeriden, diğerinin yurtdışında geldiğini belirtiyor. Ulusal Sağlık Komisyonu verilerine göre Çin, 2 Mayıs için  12 asemptomatik vaka da bildirdi. Bu rakam bir gün önce 20 vaka düzeyindeydi. Böylece Çin’de teyit edilen vaka sayısı 82.877’ye ulaştı. Yeni ölüm bildirilmediği için ölüm sayısı da 4.633’te kaldı.

GÜNEY KORE’DE DE ARTIŞ VAR

Yine krizi en iyi atlatan ülkelerden biri olan Güney Kore’de de vaka sayıları artıyor. Güney Kore 10’u dışarından olmak üzere toplam 13 yeni vaka bildirildi. Venezuela’da, aile ziyaretleri üzerindeki koronavirüsle ilgili kısıtlamalar hakkındaki bir isyan sırasında 40’tan fazla kişi öldü. Brezilya’daki bir hapishanedeki mahkumlar tüm ziyaretlerin askıya alınmasını protesto etmek için birkaç saat boyunca gardiyanları rehin aldı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir