Çin’de evlenme oranları düşüyor, boşanma oranları artıyor

2019 yılında Çin’in nüfusu 1.4 milyara çıktı. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de evlenme oranları 9.47 milyona düşerken, diğer taraftan 4.15 milyon çift de boşanma davası açtı


Çin nüfusuyla ilgili olarak 2019 yılına dair yeni bilgiler açıklanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de geçen yıl doğan bebek sayısının yaklaşık 580 bin azalarak 14 milyon 650 milyona gerilediği açıklanmıştı. Bugün ise ülkedeki boşanma ve evlenme verilerine dair detaylar basında yer aldı. Xinhua ajansındaki detaylara göre Çin’de geçen yıl 9.47 milyon kişi evlenme başvurusunda bulundu. Bu oran 2018 yılında 10.1 milyondu. Böylece Çin’deki evlenme oranlarında 2014 yılından beri yaşanan gerileme sürdü.

BOŞANMALAR ARTIYOR

Diğer taraftan Çin’deki boşanma oranları da rekor kırıyor. 2019 yılında 4.15 milyon kişi boşanma davası için başvuruda bulundu.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir