Çin’de büyükbaba gangsterleri yakalandı

Çin’in Liuken bölgesinde yaş ortalamaları 79 olan çete çökertildi. 20 yıl boyunca bölgedeki köylerde ‘terör estiren’ çetenin liderine 18 yıl hapis cezası verildi. Çetenin diğer yaşlı üyelerinin de tamamı hapis cezasına çarptırıldı


Çin’in Jiangxi eyaletinde görülen bir dava uluslararası basının da dikkatini çekti. Eyaletin Liuken bölgesinde faal olan bir çete çökertildi. Dünya basınının dikkatini çeken ise çete üyelerinin yaşları oldu. 19 üyesi bulunan çetenin yaş ortalamasının 79 olduğu açıklandı. 20 yıl boyunca civar köylerde terör estirmekle suçlanan çetenin lideri Fa 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çetenin diğer üyelerinin de tamamına hapis cezası verildi.

2002’DE KURULDU

“Sorun çıkarmak, şantaj yapmak, kumar oynatmak, yetkililere rüşvet vermek, resmi binalara saldırmak, yerel halkı esir almak” gibi suçlamaların hepsinden suçlu bulunan çete, üyelerinin yaşları nedeniyle “büyükbaba gangsterleri” olarak anılıyor. Çetenin 2002 yılından bu yana faal oldukları açıklandı.

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

THY Çin uçuşlarını yeniden başlattı

Türk Hava Yolları Çin uçuşlarını açmaya devam ediyor. Şangay'ın ardından şimdi de Guangzhou şehrine ilk uçuş İstanbul'dan gerçekleştirilecek. Kovid-19 pandemisi nedeniyle uzun süre uçuşlar askıya alınmış haziran ayı itibarıyla da yeniden normale dönmeye başlamıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir