Çin’de 40 günde 3 milyar yolculuk yapılacak

Çin’de “dünyanın en büyük göçü” olarak kabul edilen İlkbahar Festivali boyunca yapılacak yolculuklarla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Buna göre 10 Ocak – 18 Şubat arasında toplamda 3 milyar seyahat yapılacak


Çin’de her yıl 10 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arasında düzenlenen İlkbahar Festivali için geri sayım sürüyor. Çin tatilleri arasında büyük bir öneme sahip olan ve aileleri bir araya getiren 40 günlük festival boyunca toplamda 3 milyar yolculuk yapılacak. Bu dev yer değiştirme aynı zamanda “dünyanın en büyük göçü” olarak kabul ediliyor.

2.43 MİLYAR KARA YOLCULUĞU

Aynı zamanda Yeni Ay Yılı’nı kapsayan İlkbahar Festivali boyunca yapılacak yolculukların detayları ise şu şekilde açıklandı; 2.43 milyar karayolu, 440 milyon tren, 79 milyon uçak ve 45 milyon deniz yolculuğu bekleniyor. Çinliler ayrıca 100 ülkeden 419 şehre de gidecek.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir