Çin’de 260 milyon araç var

Çin’de 2019 verileri açıklanmaya devam ediyor. Ülke genelinde 260 milyon aracın olduğu açıklandı


Ulaşım ağlarını ülkenin dört bir yanına yayan Çin’de 2019 yılına dair veriler açıklanmaya devam ediyor. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkedeki araç sayısının 260 milyona ulaştığı açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Çin genelinde 207 milyon özel araba bulunuyor.

HER YIL ARTIYOR

Çin’de araç sayısının yıllık yüzde 8.83’lük bir artış olduğu kaydedildi. Ülkedeki yeni nesil enerji kapasiteli araç sayısının da 3.81 milyona ulaştığı belirtildi. Geçen yıl Çin’de ayrıca 29.43 milyon kişinin ehliyet aldığı belirtildi. Ülkedeki toplam ehliyet sahibi kişi sayısı da 435 milyonu geçti.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir