Çin’de 260 milyon araç var

Çin’de 2019 verileri açıklanmaya devam ediyor. Ülke genelinde 260 milyon aracın olduğu açıklandı


Ulaşım ağlarını ülkenin dört bir yanına yayan Çin’de 2019 yılına dair veriler açıklanmaya devam ediyor. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkedeki araç sayısının 260 milyona ulaştığı açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Çin genelinde 207 milyon özel araba bulunuyor.

HER YIL ARTIYOR

Çin’de araç sayısının yıllık yüzde 8.83’lük bir artış olduğu kaydedildi. Ülkedeki yeni nesil enerji kapasiteli araç sayısının da 3.81 milyona ulaştığı belirtildi. Geçen yıl Çin’de ayrıca 29.43 milyon kişinin ehliyet aldığı belirtildi. Ülkedeki toplam ehliyet sahibi kişi sayısı da 435 milyonu geçti.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’de yabani hayvanların satışı yasaklandı

Günlerdir corona virüs salgını ile boğuşan Çin’de yabani hayvanların satışları yasaklandı. Ülkede virüs salgınından dolayı ölenlerin sayısı ise 56’ya yükseldi. Birçok ülke de Wuhan’dan vatandaşlarını tahliye etmeye başladı. İşte Çin’deki virüsle ilgili son gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir