Çin ordusundan savaş gemisi Shandong ile gövde gösterisi

Çin ordusuna ait ilk yerli savaş gemisi Shandong’dan J-15 tipi uçakların iniş – kalkış görüntüleri yayınlandı


Çin ordusu sahadaki varlığını artırmaya devam ediyor. Ülkenin ilk yerli yapım savaş gemisi olan Shandong’dan J-15 model savaş uçaklarının iniş ve kalkış görüntüledi yayınlandı. 2019’un son günlerinde resmen göreve başlatılan Shandong ilk olarak Tayvan Boğazı’na sevk edildi. Çin basınında yayınlanan J-15 tipi uçakların gemiden iniş – kalkış görüntülerinin de Tayvan Boğazı’nda çekildiği açıklandı.

ÇİN – TAYVAN ARASINDA TANSİYON YÜKSEK

Görüntülerin ardından Tayvan’da 11 Ocak’ta yapılacak seçim öncesinde Çin’in Tayvan yönetimi ile ABD’ye Shandong ile mesaj verdiği yorumları yapıldı. 50 bin tonluk savaş gemisinin önümüzdeki günlerde de tartışmalı Güney Çin Denizi’ndeki görevlerine devam etmesi bekleniyor. J-15 jetleri için ise “Uçan köpekbalıkları” benzetmesi yapılıyor.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’de yabani hayvanların satışı yasaklandı

Günlerdir corona virüs salgını ile boğuşan Çin’de yabani hayvanların satışları yasaklandı. Ülkede virüs salgınından dolayı ölenlerin sayısı ise 56’ya yükseldi. Birçok ülke de Wuhan’dan vatandaşlarını tahliye etmeye başladı. İşte Çin’deki virüsle ilgili son gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir