Çin ordusu Güney Çin Denizi’ndeki tatbikatları artırdı

Çin ile ABD’nin en çok karşı karşıya geldiği bölgelerin başında gelen Güney Çin Denizi’nde sular ısınıyor. Çin ordusunun bölgedeki tatbikatlarını artırdığı açıklandı


Çin ile birlikte birçok ülkenin egemenlik iddiasında bulunduğu Güney Çin Denizi’nde sular ısınmaya devam ediyor. Bölge aynı zamanda Çin ile ABD’yi sık sık karşı karşıya getiriyor. South China Morning Post sitesindeki habere göre Çin ordusu, Güney Çin Denizi’ndeki askeri tatbikatlarını artırdı.

BEKLENMEDİK MEYDAN OKUMALARA KARŞI

Çin basınında People’s Daily China sitesindeki haberde de Çin ordusunun bölgedeki tatbikatlarını ‘beklenmedik meydan okumalara’ karşı artırdığı kaydedildi. Çin Donanması’nın bölgede son zamanlarda 10 ‘düşman’ radyo sinyalini de tespit ettiği belirtildi. Öte yandan ABD ile bölgede işbirliği yaptığı ülkelerin ise 2019 yılında Pasifik bölgesinde 85 ortak askeri tatbikat yaptığı açıklandı.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir