Camdan nesne atana hapis cezası

Çin’de yüksek binalardan atılan nesneler genellikle yürüyenlerin kafasına düşüyor. Bu nedenle camdan bir şey atanlara hapis cezası kararı alındı. Şanghay’da camdan kasıtlı şekilde nesne atan bir adama ilk kez bir yıl hapis cezası verildi


Çin’de yüksek katlı binalardan kasıtlı bir şekilde aşağıya nesne atanlara hapis cezası verilmeye başlandı. Ülkede bu konudaki ilk hapis cezası Şanghay kentinde ismi açıklanmayan bir adama verildi. Camdan aşağıya kasıtlı şekilde nesne atan adam bir yıl hapis cezası verildi.

ÇOCUK ÖLÜYORDU

Çin’de gökdelenlerden atılan nesneler genellikle yoldan geçenlerin kafasına isabet ediyor. Geçtiğimiz ay yaşanan olayda Zhong Lingfang isimli kadın elinden tutup yürüdüğü 3 yaşındaki çocuğu bir anda kanlar içinde yere yığıldı. Çocuğun kafasına 21’inci kattan vana düştü. Vanayı düşüren gözaltına alınırken, çocuk yaşam mücadelesi verdiği açıklanmıştı.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir