Avrupa’ya desteğe giden Çinli heyet: Hayat durmalı

Kovid-19 ölümlerinde Çin’i geçen İtalya’da salgın hala can almaya devam ediyor. İtalya’ya desteğe giden Çinli heyet ise izlenilen politikaları eleştirdi


Çin’de adım adım Kovid-19’a karşı zafere yaklaşılıyor. Ülkede dünden sonra bugün de ülke içinde bulaşan hiç yeni vaka görülmedi. Çin’de son 24 saat içinde ortaya çıkan 34 vakanın da yurtdışından gelenlerin olduğu açıklandı. Kovid-19 merkezi olan Wuhan’da 14 gündür ardı ardına hiç yeni vaka çıkmazsa 23 Ocak’tan bu yana süren karantinanın aşamalı olarak kalkması bekleniyor.

‘ZAMANI DURDURMALIYIZ’

İtalya desteğe giden Çinli heyetin başındaki isim Sun Shuopeng: “Milano en kötü etkilenen yerlerden biri, ama çok umursamazsınız. Hala toplu taşımalar çalışıyor. İnsanlar hala sokakta. Otellerde hala insanlar bir araya geliyor. Maskesiz insanlar gördüm. Zamanı durdurmamız lazım. Tüm ekonomik aktiviteler durmalı. Wuhan’da karantina başladıktan 1 ay sonra tedavilere başlayabildik. Ancak o zaman bütün Kovid-19 hastalarını tedavi edebildik” dedi.  

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir