Avrupa’da huzurevlerindeki kriz büyüyor

Kovid-19 salgınının merkezi haline gelen Avrupa’da birçok ülkede huzurevlerine yaşlılar terk edilmiş halde bulunuyor


Pandeminin merkezi haline dönen Avrupa’da gözler özellikle İtalya ve İspanya’da. Uzmanlar bu iki ülkenin yeni bulaşan vaka sayılarında zirve noktasını gördükleri ve bundan sonra salgının azalmasını umuyor. Ancak salgın nedeniyle Avrupa genelinde huzurevlerinde büyük bir trajedi yaşanıyor.
İspanya: çalışanların terkettiği huzurevlerinde 20 yaşlı ölü bulunmuştu.
Fransa: Paris’te 16, Vosges’te 20 yaşlı huzurevlerinde öldü. Yaşlılara test yapılmıyor, salgında ölmüş sayılmıyorlar.
İtalya: Bergamo bölgesinde 83 yaşlı 2 gün aç-susuz kaldı.

İŞTE DİĞER GELİŞMELER

Dünyada salgından en kötü etkilenen ülke şimdilerde ABD. Uzmanlara göre de salgının geçtiğimiz haftalarda merkezi Avrupa olmuştu, şimdi ise ABD merkez konumunda. 180 binden fazla vaka ile dünyada en fazla vaka ABD’de bulunuyor ABD’deki ölümler de ( 3,415) Çin’deki toplam ölümleri (3,309) geçti. Böylece salgında 11 Eylül’den daha fazla kişi hayatını kaybetmiş oldu. Ülkede her iki dakika bir kişi ölüyor. Los Angelas’ta silah dükkanları ‘temel ihtiyaç’ kapsamında yeniden açıldı.

Suzanne Hoylaerts

CANINI FEDA ETTİ

Belçika’da Kovid-19’a yakalanan Suzanne Hoylaerts isimli kadın solunum cihazına bağlanmayı reddetti. 90 yaşındaki kadın “Güzel bir hayat yaşadım, cihazı daha yaşaması gereken yılları olan gençlere ayırın” dedi. Suzanne Hoylaerts’in öldüğü açıklandı. Avrupa’da ölen en genç kurban ise Belçika’daki 12 yaşındaki hasta oldu.

KORONA İNTİHARLARI

Avrupa’da intiharlar artıyor.
İngiltere: İntihar eden sayısı 9 oldu.
İtalya: Hemşire Daniela Trezzi; başkalarına virüs bulaştırma endişesinden,
Almanya: Hesse eyaleti Finans Bakanı Thomas Schaefer da oluşacak finansal kriz endişesinden intihar etmişti.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir