Anaokulu öğrencilerine kimyasal sprey sıktı

Çin’in Yunnan eyaletindeki olayda bir kişi anaokulundaki öğrencilerin üzerine kimyasal sprey sıktı. Olayda 51 çocuk ve öğretmen yaralandı


Çin’de küçük öğrenciler bir kez daha bir saldırganın hedefi oldu. Bu kez ülkenin Yunnan eyaletindeki Kaiyuan kentinde yaşanan korkunç olayda 54 kişi yaralandı. İkisi ağır olan yaralılardan 51’inin öğrenci, diğer üçünün ise öğretmen olduğu açıklandı.

‘TOPLUMDAN İNTİKAM İÇİN’

İsmi sadece Kong olarak açıklanan 23 yaşındaki saldırganın okul duvarının üzerinden atlayarak çocukların üzerine kimyasal sprey sıktığı açıklandı. Çin basınındaki haberlere göre saldırgan ‘sodyum ikroksit’ sıktığı kaydedildi. Tutuklanan saldırganın ‘toplumdan intikam almak için’ böylesi bir korkunç eylem yaptığını söylediği açıklandı.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Manchester United Alibaba ile anlaştı

İngiltere Premier Lig’in en büyük kulüplerinden Manchester United, dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Çin şirketi Alibaba ile anlaşma yaptığını duyurdu. Kırmızı şeytanlar bu ortaklık ile takımın maçlarının, maç özetlerinin ve kulübe ait tüm içeriğin Alibaba platformlarında 700 milyon tüketiciye ulaşacağını belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir