‘ABD için en büyük tehdit Çin’

ABD’den Çin’e yönelik açıklamalar sürüyor. Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı “ABD için en büyük tehdit Çin” dedi. ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı ise Çin itirafında bulundu


Çin ile ABD arasında Çarşamba günü birinci safha ticaret anlaşmasının imzalanması bekleniyor. İki ülke arasında son zamanlarda olumlu  hava esse de ABD’den Çin’e karşı açıklamalar sürüyor. Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Güvenlik Danışmanı’ndan Çin hakkında açıklamalar geldi. Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı James Jones, “ABD için en büyük tehdit Çin” dedi. “Çin’in Truva Atı taktiği ile dünyanın dört bir yanında ülkelerin içine sızdığını” ileri süren Jones, “Çin niyetini çok açık şekilde ortaya koyuyor ve ABD’nin de bunu ciddiye alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ABD’DEN ÇİN VE RUSYA İTİRAFI 

ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral John Hyten ise ABD silahlı kuvvetlerinin Rusya ve Çin ordularının gerisinde kalma tehlikesinin varlığına dikkat çekti.  Hyten, “Özellikle Çin, inanılmaz derecede hızlı ilerliyor” dedi.

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

THY Çin uçuşlarını yeniden başlattı

Türk Hava Yolları Çin uçuşlarını açmaya devam ediyor. Şangay'ın ardından şimdi de Guangzhou şehrine ilk uçuş İstanbul'dan gerçekleştirilecek. Kovid-19 pandemisi nedeniyle uzun süre uçuşlar askıya alınmış haziran ayı itibarıyla da yeniden normale dönmeye başlamıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir