620 bin TV dağıtıldı

Çin hükümetinin 1 Ekim’deki askeri geçit törenini herkes izlesin diye 620 bin adet televizyon dağıttığı açıklandı


Çin’in başkenti Pekin’de yarın yapılacak olan Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70’inci yıldönümü etkinleri için ilginç bir hazırlık yapıldı. Çin basınında yer alan haberlere göre başkent Pekin’de yapılacak olan dev askeri geçit törenini ülkedeki herkesin izlemesi için 620 bin adet televizyon dağıtıldı.

YOKSULLARA VERİLDİ

Haberlere göre yerli bir marka tarafından üretilen 32 inch LCD televizyon ülkenin kırsal kesimlerinde yaşayan yoksul ailelere verildi. Televizyonlar sayesinde Pekin sokaklarında sergilenecek olan en yeni model insansız hava araçları, ileri teknoloji füzeler ve diğer silahları herkesin görmesinin sağlanacağı kaydedildi.

 

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir