25 milyon NBA fanı maçları Tencent’ten izledi

Çinli devlet televizyon kanallarının NBA maçlarını boykot etmesinin ardından izleyiciler, farklı bir yola başvurdu. Açılış maçı Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers karşılaşmasını 25 milyon izleyici Tencent Video üzerinden takip etti


Bilindiği üzere Houston Rockets’ın Menajeri Daryl Morey’in Hong Kong’u destekleyici mesajıyla başlayan NBA-Çin kavgasının ardından, Çinli devlet televizyon kanalı CCTV maçları boykot ederek yayımlamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından maçları takip etmek isteyen Çinli NBA fanları farklı bir yola başvurdu. Sezonun açılış maçı olan Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers karşılaşmasını, tam 25 milyon kişi aynı anda Tencent Video üzerinden takip etti.

MAÇ ÖNCESİ T-SHIRT DAĞITILDI

Karşılaşmayla ilgili bir dikkat çeken başka şey ise maç öncesi protestocular tarafından t-shirt dağıtılması oldu. Göstericiler, Hong Kong’da Çin’e karşı demokrasi yanlısı harekete dikkat çekmek için açılış maçı öncesi tişört dağıttı. T-shirtlerin üzerinde ise “Özgürlük için savaş. Hong Kong’un yanında ol” yazısı paylaşıldı.

 

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir