2020’de Çin’e 500 bin uluslararası öğrenci gidecek

Çin’de yapılan bir araştırma sonucu ülkeye gelecek yıl 500 bin uluslararası öğrencinin gitmesi öngörülüyor. Rapora göre Çin, öğrenciler için dünyanın en büyük üçüncü popüler destinasyonu oldu


Çin’in başkenti Pekin’de yapılan bir araştırmaya göre, ülkenin 2020’de toplamda 500 bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapacağı açıklandı. Çin ve Küreselleşme Merkezi (CCG), Dünya Eğitim İnovasyon Zirvesi (WISE) ve Uluslararası Eğitim Enstitüsü (IIE) tarafından ortaklaşa yayınlanan rapora göre, Çin’in son yıllarda inovasyon alanındaki gelişimi ve bunun ekonomiye yansımasıyla birlikte öğrencilerin ülkeyi tercih ettiği gözler önüne serildi. CCG direktörü Li Qing, uluslararası öğrencilerin Çin’de daha aktif bir şekilde rol alması için her türlü politik ve ekonomik desteğin sağlanması gerektiğini vurguladı.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 10’U ÇİN’DE

Raporda Çin’in uluslararası alandaki konumuna da yer verilirken, dünyadaki uluslararası öğrencilerin yüzde 10’unun Çin’de olduğu belirtildi. Ayrıca öğrenciler için Çin, dünyanın en popüler üçüncü destinasyon merkezi oldu. Çin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan istatistiklere göre ise, geçtiğimiz yıl Çin’de 196 ülke ve bölgeden toplam 492 bin uluslararası öğrenci eğitim hayatını sürdürmüştü.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir