Güçlü Kış Fırtınası Doğu ABD'yi Vuruyor: Canlı Güncellemeler

12 Ocak 2024 13:43 ET

Fırtına güçleniyor. İşte bundan sonra neler beklenebilir?

CNN meteorologu Mary Gilbert'tan

Cuma günü Merrill, Iowa yakınlarındaki ilçe yoluna kar yağıyor

Caroline Castor/AP

Ortabatıda yoğun kar ve tipi koşulları etkili olmaya devam edecek. Cuma akşamı kuvvetli fırtına tüm şiddetine ulaşırken, bölge genelinde kuvvetli rüzgarlar esecek ve zirveye ulaşacak.

Güneydoğu'da sağanak yağışlar devam edecek, bazı bölgelerde cuma günü öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuvvetli yağış görülecek. Cuma akşamından itibaren Orta Atlantik'te sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek ve Kuzeydoğu'nun büyük bölümünde Cuma gecesinden itibaren sağanak yağış ve olası su baskını yaşanacak.

Fırtınanın güzergahındaki bazı şehirlerde neler beklenebilir:

Chicago: Cuma öğleden sonra yağmur ve kar karışımı, Cuma akşamı yavaş yavaş kara dönüşecek. Cuma gecesi yine saatte 40 ila 60 mil arası rüzgarlar, gün boyunca ise şiddetli rüzgarlar mümkün. Soğuk havaların gelmesiyle birlikte kar Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Atlanta'da: Cuma günü öğleden sonra da gök gürültülü sağanak yağışlar kent genelinde gelişmeye ve ilerlemeye devam edecek. Bazıları şiddetli rüzgarlara, doluya ve hatta bir kasırgaya neden olabilir. Cuma günü şiddetli gök gürültülü sağanak yağış riski 5'te 2'dir; rüzgarlara, doluya ve hatta kasırgaya zarar verme potansiyeli vardır. Fırtınalar Cuma akşamı bölgeden çıkacak ancak rüzgarlı koşullar Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Washington DC: Cuma akşamı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar bekleniyor ve 1 ila 2 inç yağmur bazı bölgeleri şiddetli yağmur altında bırakabilir. Rüzgarın saatte 30 ila 50 mil hızla esmesi mümkündür. Rüzgar ve yağmurun elektrik kesintilerine neden olması muhtemeldir. Yağmur Cumartesi sabahı erken saatlerde azalacak ancak kuvvetli rüzgarlar devam edecek.

New York City: Cuma gecesi, zaman zaman şiddetli yağmur ve saatte 40 ila 60 mil hızla şiddetli rüzgarlar gelecek. Kent genelinde 1 ila 2 inç arasında yağış görülmesi mümkün olup, en yoğun yağış kuzeyde olacak. Yağışlar cumartesi sabahı hafifleyecek ancak kuvvetli rüzgarlar hafta sonu boyunca devam edecek.

READ  Elon Musk, Biden'dan uzaklaştığını söyledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir