Fort Worth şehir merkezindeki bir otelde meydana gelen gaz patlamasında 11 kişi yaralandı

İtfaiyeciler Sandman Signature Hotel'deki molozların arasından geçmeye çalışıyor.

Teksas'ın Fort Worth şehir merkezindeki bir otelde muhtemelen gaz sızıntısından kaynaklanan patlama, 11 kişinin yaralanmasına, enkazın bir bloğa yayılmasına ve Pazartesi öğleden sonra yakındaki çalışanların tahliyesine neden oldu.

Fort Worth İtfaiye Departmanı yetkilileri, yerel saatle 15:30 civarında Sandman Signature Otel'de meydana gelen patlamanın ardından bir kişinin durumunun kritik olduğunu söyledi.

Otel sahibine göre şu anda ismi bilinmeyen bir kişi vardı. Kayıp kişinin çalışan mı yoksa misafir mi olduğu henüz netlik kazanmadı.

İtfaiye ekiplerinin, pencere kırıkları ve dış cepheler de dahil olmak üzere caddenin karşı tarafına dağılmış olan olaydan kaynaklanan enkazların arasından geçtiği görüldü.

İtfaiye yetkilileri, olayın bir parçasının gaz sızıntısı olduğunu söyledi ancak patlama olup olmadığı hemen belli olmadı.

Fort Worth İtfaiyesi sözcüsü Craig Trojacek gazetecilere verdiği demeçte, “Restoranda bazı inşaatların devam ettiğini biliyoruz. Bu noktada inşaatın gerçekte nerede başladığından %100 emin değiliz.” Konferans.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, ilk müdahale ekipleri tüm binayı aramaya devam ediyor.

Trojacek, “Yapısal bütünlük hakkında konuşacağız… ve o binayı terk ettiğimizde, herkesi o yapıdan çıkardığımızı kesin olarak söyleyebiliriz.” dedi.

Fort Worth Kongre Merkezi yakınında bulunan otel, tarihi Fort Worth Wagoner Binasının kapsamlı bir şekilde yenilenmesinin ardından geçen Mayıs ayında açıldı.

Otelin web sitesine göre bina ilk olarak 1920 yılında inşa edildi ve dönüşüm sırasında “birçok orijinal özellik” korundu.

Vali Greg Abbott yaptığı açıklamada durumu izlediğini ve gerekirse ek kaynak ayırmaya hazır olduğunu söyledi.

READ  CNN anketi: 10 SOTU katılımcısından 6'sından fazlası Biden'ın konuşmasına olumlu tepki verdi

Bu büyüyen bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir