Fırtına Uyarıları: Kaliforniya şiddetli yağmur ve sele karşı hazırlanıyor

Bu ay eyaleti vuracak bir dizi fırtınanın sonuncusunda, Atmosfer Nehri'nden gelen şiddetli yağmurların Pazar gününden itibaren Kaliforniya'ya yayılarak Batı Kıyısı'nı daha fazla su baskını riskiyle karşı karşıya bırakması bekleniyor.

Cumartesi gecesi Kaliforniya'nın kuzey ve orta kıyılarında ılımlı bir fırtına hareket etti ve ülkenin en kalabalık eyaleti için yağmur mevsimi başladı. Tahminciler, bunun Pazar günü yoğun yağış getirmesi beklenen daha güçlü bir sistemin habercisi olduğunu söyledi.

Ulusal Hava Durumu Servisi Kıdemli Meteorolog Brian Hurley, “Yalnızca Pazar gecesi ve Pazartesi günü, Körfez Bölgesi'nin güneyinden Santa Barbara'ya kadar kıyı boyunca 3 ila 15 inç yağmur görüyoruz” dedi.

bundan fazla Ülke genelinde 37 milyon kişi sel gözetiminde Pazar günü. Çoğu Kaliforniya'daydı ve hava durumu servisine göre nöbetler Çarşamba gününe kadar yürürlükte kaldı.

Atmosferik nehir, Pasifik rüzgarlarının batı kıyısına taşıdığı dar nem bantlarına verilen addır. Kaliforniya'nın şiddetli yağışlarından ve su baskınlarından onlar sorumludur.

“Hava Pazar sabahından Pazar gecesine kadar çok farklı olacak.” Meteoroloji Dairesi Pazar günü yaptığı açıklamada. “Bugün kuvvetli bir fırtına olacak. Yağmur öğle saatlerinde başlayacak ve gece boyunca kuvvetli olacak. Fırtınanın orta ila şiddetli etkileri şiddetli yağmur, kuvvetli rüzgarlar, yüksek sörf, gök gürültülü sağanak yağış ve su baskını potansiyeliyle Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Sistemin dağ topluluklarına bile yağmur getirmesi beklenirken, Sn. Hurley dedi.

Kaliforniya Acil Durum Hizmetleri Ofisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, iki hızlı su kurtarma ekibi de dahil olmak üzere acil durum personelini fırtınadan önce altı ilçeye konuşlandırdığını söyledi.

San Francisco ve San Jose'nin de aralarında bulunduğu Körfez Bölgesi şehirlerinin kazanç elde etmesi bekleniyordu Bir ila iki inç arasında Hava durumu servisinin San Francisco Körfez Bölgesi ofisine göre yağmur yağdı.

READ  Büyük teknoloji kazançları ve Fed toplantısı sonucu: Hisse senedi vadeli işlemleri canlı duyurular öncesinde çok az değişti

Bu sistem dolu, fırtına ve şiddetli rüzgar getirecek saatte 30 ila 45 mil Hava durumu servisi, Pazar günü Körfez Kıyısı ve Orta Kıyı bölgeleri için olduğunu söyledi.

Güneyde, Los Angeles'ın kuzeybatısındaki Santa Barbara ve Ventura ilçelerinin kıyı topluluklarında sel riski yüksekti.

Los Angeles'ta Ulusal Hava Durumu Servisi Bölgede 2 ila 5 inç arası yağmur yağabilir, dağlarda ise 8 inç'e kadar zararlı rüzgarlar etkili olabilir 40 ila 60 mil/saat yüksek irtifalarda ve başka yerlerde 20 ila 40 mil/saat hızlarda. Cumartesi günü Los Angeles Belediye Başkanı Karen Bass, sakinleri sağanak yağış sırasında hazırlıklı olmaya ve yollardan uzak durmaya çağırdı.

Şehirdeki birçok itfaiye istasyonu, fırtınaya hazırlık amacıyla sakinlerin kum torbalarını doldurmaları için toprak yığınlarını temizliyor. Pazar günü inşaat işçisi Pablo Rosales, Baldwin Hills-Crenshaw yakınlarındaki bir istasyonda çantalarını doldurmak için hızla çalışıyordu.

Bay Weiger, “Acelemiz var çünkü yakında yağmur yağacak” dedi. Rosales, 53. Dedi. Son fırtınada sokakları sular altında kalan yakındaki tepelerdeki komşular, onu ve birkaç işçisini kum torbaları ve setler konusunda yardım etmeleri için tuttular. Tepelerde.

Los Angeles şehir merkezi manzaralı bir mahallenin parçası olan yakındaki Don Ricardo Drive'da işçiler evlerin arkasına kum torbaları yerleştirmek için yamaçlara tırmandılar. Sokağın büyük bir kısmı hâlâ önceki fırtınadan dolayı tepeden aşağı yuvarlanan çamurla kaplıydı.

Santa Barbara County'deki yetkililer Cumartesi günü tahliye uyarısı yayınladı Bazı alanlar için. Çarşamba gününe kadar geçerli olan uyarıda bölge sakinlerinden bir an önce tahliyeye hazırlıklı olmaları istendi.

Santa Barbara şehri dedi ki Ücretsiz acil otopark sağlanacak Sel tehlikesi olan bölgelerde yaşayanlar için şehir merkezinde bir alan.

Bay Trump, Pazartesi gecesi ile Salı günü Los Angeles'ta bir inç ila dörtte üç ila iki inç arasında yağmur bekleniyor. Hurley dedi.

READ  Fannie Willis, Trump Georgia davasında iş arkadaşı Nathan Wade ile ilişkisi olduğunu itiraf etti

Los Angeles'ta yağışların iki hafta önce şehri vuran yıkıcı fırtınanın seviyesine ulaşması beklenmiyor. Hurley dedi. yoğun yağış

Vic neşeli Katkıda bulunulan rapor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir