Eski Maryland Valisi Larry Hogan, ABD Senatosu için sürpriz bir teklif başlattı

Maryland Valisi Larry Hogan, Cuma günü Maryland'de açık bir ABD Senatosu koltuğu için son dakika teklifinde bulundu.

Hogan, son derece Demokrat bir eyaleti iki kez yönetti ve yüksek onay oranlarıyla görevinden ayrıldı, ancak geçen yıl vazgeçtiği potansiyel başkanlık adaylığının peşinden gitmek için 2022'de Senato'ya aday olma ihtimalini reddetti.

Demokrat Senatör Ben Cardin'in yerini almak için 2024 Senatosu adaylığını açıklayan bir videoda Hogan, “Washington tamamen bozuldu” çünkü “ülkeyi partinin önüne koyma isteği çok nadir” dedi.

Maryland sakinlerinin aşina olduğu ifadeleri kullanarak, adaylığını genel olarak partizan karşıtı olarak öne sürdü ve kendisini “çoğu Maryland'li gibi” olarak tanımladı.

“Marylandlı dostlarım, beni tanıyorsunuz” dedi. “Sekiz yıl boyunca ulusumuzu bölen zehirli politikaların devletimizi bölmek zorunda olmadığını kanıtladık.”

Yarıştaki tek popüler ve yüksek profilli Cumhuriyetçi. Demokratik İlköğretim Temsilcisi Temsilci David Drone (D-Md.) ile Prens George'un İlçe Yöneticisi Angela Alsobrooks arasında iki kişilik bir yarış haline geldi.

İki yıl önce Sen. Hogan, ulusal Cumhuriyetçiler tarafından Chris Van Hollen'a (D-Md.) meydan okuması ve GOP'un meclisin güç dengesini korumasına yardım etmesi için tercih edildi, ancak aylarca süren spekülasyonlardan sonra reddetti.

Hogan o dönemde “Amerika Birleşik Devletleri senatörü olmayı arzulamıyorum, bu gerçek değişmedi” demişti.

Başkanlar pes etmedi.

Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell Cuma günü yaptığı bir röportajda “O çok popüler” dedi, “Maryland gibi mavi bir eyalette aday olabileceğimizi kim düşünebilirdi? Açık olacağız.”

McConnell, işe alımın Cumhuriyetçilerin Senato çoğunluğunu geri alma çabalarına bir “destek” olduğunu söyledi. GOP'un başlıca hedefleri, Vali Jim Justice'in Cumhuriyetçi olarak yarıştığı ve zafere giden kaygan bir zeminde olduğu Batı Virginia'nın açık koltuğu ve Demokrat görevdekilerin koltuklarını korumaya çalıştığı kırmızı eyaletler Montana ve Ohio'dur.

READ  Harvard profesörü, Yahudi karşıtı paylaşımına verilen tepkiler üzerine PSC fakülte danışmanı ve FSJP üyeliğinden istifa etti | haberler

Şimdi Hogan'ın geri dönüşü onun popülaritesini ve Maryland'deki Demokrat seçmenlerin, Demokratlara ulusal düzeyde zarar vermesi halinde ABD Senatosuna fiili bir Cumhuriyetçi göndermeye istekli olup olmadıklarını test edecek.

Kayıtlı Demokratların sayısının kayıtlı Cumhuriyetçilerden 2'ye 1 fazla olduğu bir eyalette, Hogan'ın seçim zaferi bir koalisyon kurmaya bağlı: partiye sadık olanlar, çok sayıda bağımsız ve parti sınırlarını aşmaya istekli bazı Demokratlar.

Liderliğini yaptığı Maryland Cumhuriyetçi Parti, görev süresinden bu yana Hogan yanlısı liderlerinin çoğunu kaybetti ve Hogan'ın yıllardır sesli eleştirmeni olduğu eski Başkan Donald Trump'ın destekçilerinin yerini aldı.

Vali olarak Cumhuriyetçi halefi Kelly M. Schulz, 2022 ön seçimini Trump'a yakın olan aşırı sağcı Dan Cox'a, generali ise yüzde 32'den fazla bir oranla Vali Wes Moore'a (D) kaptırdı. puan.

Cox şu anda, muhafazakar Batı Maryland'in iki yanında yer alan Maryland'in en rekabetçi kongre bölgesi için Cumhuriyetçilerin adaylığını arayan kalabalık bir alanda bulunuyor.

Demokratlar, Hogan'ın adaylığını Cumhuriyetçilerin Washington'da daha fazla güç elde etme fırsatı olarak eleştirdi.

“Cumhuriyetçi Larry Hogan'a verilen oy, çoğunluk lideri olarak Mitch McConnell'ın yerini alan ve ulusal kürtaj yasağını geçirebilmeleri için Senato'yu Cumhuriyetçilere devreden bir oydur. Demokratlar Maryland'de 44 yıldır eyalet çapında federal seçimleri kazandı ve 2024 hayır olacak Demokratik Senato Kampanya Komitesi bir basın açıklamasında “farklı” dedi. Sözcü Maeve Coyle bir açıklamada şunları söyledi.

Demokratların adaylığı için kendi yüksek riskli mücadelelerine kilitlenmiş olan Deron ve Allsbrooks'un her biri hızla Hogan'a saldırdı.

Üç dönem kongre üyesi olan Drone, “Marylandlılar Larry Hogan gibi kariyer politikacılarının boş vaatlerinden bıktı” dedi. Drone, “Siyaseti bir kenara bırakmaktan bahsediyor ancak vali olarak görev süresinin tamamını kötü politikayla partizan saldırılarına harcadı” dedi ve “Hogan'ın Baltimore şehrini nasıl başarısızlığa uğrattığına” işaret etti.

READ  Duke'tan Kyle Filipowski, Wake'in sahayı sarsan galibiyetinde taraftar tarafından yaralandı

Ve Brooks, X'te şunu yazdı: “Maryland, ABD Senatosuna Cumhuriyetçi karşıtı birini gönderemez.”

Hogan, kürtajı Maryland'de yerleşik bir yasa olarak nitelendirerek ve bölücü sosyal sorunlardan kaçınma becerisini cüzdan sorunlarına odaklanarak ve politikacıları partizan olmamakla eleştirerek Maryland Demokratlarını yıllardır çileden çıkardı.

Bir yıl önce görevden ayrıldığından beri, Başkan Biden ve Trump'ın yerini alacak başkan adaylarını eyalet çapında oylamaya çıkarmaya çalışan merkezci grup No Labels'ın eş başkanlığını yürütüyor.

Aralık ayında örgütün başkanlığından istifa etti.

Personel yazarı Liz Goodwin bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bu gelişen bir hikayedir ve güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir