Eksi Williams, USC galibiyetinde Mass Holiday Bowl tank avcısı geçiş puanını kırdı

SAN DIEGO — USC, Pac-12 Konferansına altılı paket ve yumurta likörü yolu ile veda etti.

Caleb Williams kenardan izlerken, Miller Moss üniversitedeki ilk başlangıcında Holiday Bowl rekoru olan altı gol attı ve USC, çarşamba gecesi Louisville'i 16. sırada 42-28 yenerek hayal kırıklığı yaratan bir sezona son verdi. Daha sonra Trojans antrenörü Lincoln Riley kafasına yumurta likörü döktü.

2022 Heisman Trophy kazananı Williams, boynunda asılı 13 numaralı formasıyla maçı kenardan izleyerek oyundan çıktı. Kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisi, Petco Park'taki galibiyette iki kez diz çöktükten sonra sahaya koştu ve kutlama için Moss'un üzerine atladı.

Williams ve birkaç Truva atı dışarıda otururken, iki gol pası yakalayan kırmızı gömlekli kıdemli alıcı Taj Washington gibi diğerleri oynuyordu.

Moss, “Liderlik açısından bakıldığında, geri dönüp bu oyunu oynamak isteyen gerçekten güçlü bir kıdemli grubumuz vardı ve bence buna gerçekten onlar öncülük etti” dedi. “Emsal oluşturdular ve sonra benim için onların arkasına geçmek kolay oldu.”

Moss'un gelecek yıl başlangıç ​​işini kazanıp kazanmadığı sorulduğunda, bir degajı durduran ve dakikalar sonra bir touchdown pası yakalayan alıcı Kyron Hudson şunları söyledi: “Miller'ın orada yaptığı şey, kişisel olarak gelecekte bize yardımcı olacak, evet yaptı. Miller için çok heyecanlıyım. Heyecanlıyım. Zamanını bekledi ve buna hazır. İhtiyacımız olan adam o.”

NFL draftında ilk sıradan seçilen Williams drafttan çekilince Moss bu fırsattan tam anlamıyla yararlandı.

Moss, 372 yarda boyunca 23/33'tü ve bir müdahale yaptı. BYU'nun 1980'de SMU'ya karşı kazandığı 46-45'lik mucizevi geri dönüş galibiyetinde, aralarında Jim McMahon'un da bulunduğu dört oyuncu tarafından yapılan dört gol pasıyla Holiday Bowl rekorunu kırdı. Moss üçüncü çeyreğin sonlarında 12 yardalık bir pas attı. Jacoby Lane son bölgenin arkasında. Lane'in gecenin ikinci tank avcısı yakalaması USC'ye 35-21 üstünlük sağladı.

READ  Francis Scott Key Köprüsü çöktü: Yetkililer, kurtarma ekiplerinin Patapsco Nehri'nde en az 7 kişiyi aradığını söyledi.

Moss, Deuce Robinson'a 44 yardalık güzel bir vuruş yaparak 10 dakika kala 42-28 öne geçti.

Altı TD pası, yıla ulusal şampiyonluk coşkusuyla başladıktan sonra üst üste üç maç kaybeden ve altı maçtan beşini kaybeden USC için ilk başlangıcında bir oyun kurucu tarafından en fazla pas oldu (8-5). Truva atlarının bowl rekorunu ve Pac-12 bowl rekorunu eşitlediler.

Truva atları son Pac-12 futbol maçını oynadı. Önümüzdeki sezon Pac-12'nin UCLA, Oregon ve Washington'dan çıkmasıyla birlikte Big Ten'e katılacaklar.

Riley, “Muhtemelen bu maça bu konuda endişelenmeden geldik” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, bunca yıl, galibiyetler ve benzeri şeyler, bir başantrenör olarak hatırlayabildiğim kadarıyla çok eğlenceli bir galibiyetti. Tüm değişikliklere rağmen, ileri geri, altı hafta, farklı takımlarda oynamayan 20'den fazla oyuncu. Bu oyunun nedenleri… İyi bir futbol takımıyız, biz onu yendik.”

Isaac Guerredo, Louisville adına 23 kez 161 yarda koştu ve üç gol attı (10-4). Jack Plummer 141 yarda atış yaptı ve gol atamadı. Plummer ikinci çeyreğin başlarında sağ serçe parmağını çıkardı ve tekrar oyuna girdi. Bunun atışlarını etkilemediğini söyledi.

Moss ayrıca, ilk 1000 yarda karşılama sezonunu tamamlayan Washington için 17 ve 29 yardalık paslar attı. Hudson, Cardinals'ın 18'inde Brady Hodges'ın saha dışına çıkan degajını durdurduktan sonra iki oyunda 9 yardalık bir touchdown pası yakaladı.

Louisville antrenörü Jeff Brohm, “Savunmamızda iki hızlı oyuncuyla karşılaştılar ve bu bizim en iyi günlerimizden biri değildi” dedi. “Birçoğu tüm yıl boyunca iyi oynadı; bugün onların en iyi günü değildi.”

28-14 önde olan Truva atları, üçüncü çeyreğin başlarında Moss'un kale çizgisinde Quincy Riley tarafından durdurulması ve onu 61 yarda USC 39'a geri getirmesi sırasında ilerledi. Beş oyun sonra Isaac Kurendo 1 yarda koşusunda gol attı. Bir touchdown içinde Kardinalleri çekin.

READ  Max Strauss'un 15 metrelik buzzer vuruşu Peter Luka Doncic, Cavaliers'ı Mavericks'in önüne geçirdi

Curendo, Louisville'in ilk topa sahip olduğu 2 yarda koşusunda gol attı.

Dennis Lynch'in 38 yarda atış denemesinde dışarı çıkmasının ardından Troyalılar, Max Williams'ın Plummer'ı soyarak kovması ve Solomon Byrd'in Louisville 19'da kurtardığı topu geri aldı. Moss, iki sayı atan Washington'a kısa bir pas attı. Savunmacılar oyunu eşitlemek için bitiş bölgesine dalmadan önce.

Moss'un Washington'a attığı ikinci pas ve ardından Hudson'ın skoru USC'yi 21-7 öne geçirdi. USC beş maçta 75 yarda gitmeden önce Evan Conley, Louisville adına 9 yarda koşu yaptı, ardından Moss bir defans oyuncusunu devirdi ve 31 yardalık skoru 28-14 yapmak için doğrudan sahaya yuvarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir