Uluslararası araştırma ekibi: Kovid’in kaynağı Wuhan olmayabilir

Çin basınındaki bilgilere göre ABD, Avustralya, Çinli ve Singapurlu araştırma ekibine göre Kovid-19 virüsünün ana kaynağı güneydoğu Asya ülkeleri olabilir


Çin basınına göre ülkede son 24 saat içinde Kovid-19’dan dolayı yeni ölüm yok. Guangdong’da 1 ithal vaka saptandı. 4 asemptomatik vaka daha gözetim altına alındı. Wuhan ‘da 15 gündür yeni vaka yok. Ülke genelinde 2’si kritik olmak üzere 69 vaka kaldı.

KAYNAK YARASA

Çinli uzmanlar ile ABD’den EcoHealth Alliance, Avustralya’dan Queensland Üniversitesi ve Singapur’dan Duke-NUS Medical School uzmanları ise Kovid-19 virüsünü inceledi. Virüsün şimdiye kadar bilindiği gibi yarasa kaynaklı olduğu sonucu teyit edildi. Araştırmaya göre virüsün kaynağının Çin değil de güneydoğu Asya ülkeleri olabileceği belirlendi.

MUTASYON AÇIKLAMASI

Dünya Sağlık Örgütü’nden ise “Dünyanın dört bir yanından çok sayıda bilim insanı Kovid virüsünü inceliyor. Şimdiye kadar virüsün daha tehlikeli bir hale doğru mutasyona uğradığına dair kanıt yok” açıklaması yapıldı.

WUHAN’DA UÇUŞLAR BAŞLADI

Wuhan Tianhe Uluslararası Havaalanı, 8 Nisan’da faaliyete geçmesinden bu yana ilk uçuş yapıldı. Kıtalararası düzenli hava kargo seferleri başladı. Wuhan’dan Belçika’daki Liege Havaalanı’na ilk kargolar gönderildi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin birinci Türkiye ikinci sırada

Dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları listesine Çin ve Türkiye yine damga vuran ülkeler oldu. Listede en fazla müteahhit veren ülke 74 şirketle Çin olurken 44 şirket ile Türkiye ikinci sırada yer aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir