Türkiye merakı artıyor: Şifalı bitkiler, kiraz, fındık…

Alım güçleri son yıllarda Avrupa standartlarına geçen Çinliler, alışveriş yapabilecekleri ülkeler arıyor. Çinliler için Türkiye pazarı da her geçen gün önemini artırıyor


İstanbul, Kapadokya, Safranbolu, Fethiye… Çinli turistlerin Türkiye’de görmek istediği yerlerin sayısı artıyor. Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının bu yıl 500 bini geçmesi bekleniyor. Çinli teknoloji devlerinin Türkiye pazarına girme iştahları her geçen gün katlanıyor. Huawei, Xiaomi ve Alibaba gibi şirketler başta olmak üzere Çin merkezli birçok internet ve teknoloji şirketi Türkiye’deki yatırımlarını ve işbirliklerini güçlendiriyor.

YENİ GÖZDE KURUYEMİŞ

Diğer taraftan son zamanlarda Türkiye’ye çeşitli ürünleri satın almaya gelen Çinli girişimlerin sayısı da katlanıyor. Türk basınından derlediğimiz bilgilere göre Çinliler 2019’un başından bu yana şifalı bitkiler, kiraz, fındık, antep fıstığı, kuru meyve, kayısı, kimyon, kekik, gül yağı, rezene çayı, kuruyemiş gibi ürünleri almaya geliyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin birinci Türkiye ikinci sırada

Dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları listesine Çin ve Türkiye yine damga vuran ülkeler oldu. Listede en fazla müteahhit veren ülke 74 şirketle Çin olurken 44 şirket ile Türkiye ikinci sırada yer aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir