Türkiye merakı artıyor: Şifalı bitkiler, kiraz, fındık…

Alım güçleri son yıllarda Avrupa standartlarına geçen Çinliler, alışveriş yapabilecekleri ülkeler arıyor. Çinliler için Türkiye pazarı da her geçen gün önemini artırıyor


İstanbul, Kapadokya, Safranbolu, Fethiye… Çinli turistlerin Türkiye’de görmek istediği yerlerin sayısı artıyor. Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının bu yıl 500 bini geçmesi bekleniyor. Çinli teknoloji devlerinin Türkiye pazarına girme iştahları her geçen gün katlanıyor. Huawei, Xiaomi ve Alibaba gibi şirketler başta olmak üzere Çin merkezli birçok internet ve teknoloji şirketi Türkiye’deki yatırımlarını ve işbirliklerini güçlendiriyor.

YENİ GÖZDE KURUYEMİŞ

Diğer taraftan son zamanlarda Türkiye’ye çeşitli ürünleri satın almaya gelen Çinli girişimlerin sayısı da katlanıyor. Türk basınından derlediğimiz bilgilere göre Çinliler 2019’un başından bu yana şifalı bitkiler, kiraz, fındık, antep fıstığı, kuru meyve, kayısı, kimyon, kekik, gül yağı, rezene çayı, kuruyemiş gibi ürünleri almaya geliyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’de bir yılda 50.7 milyar kargo teslim edildi

Çin'de kargo teslimi sektörü giderek büyüyor. Geçen yıl ülke genelinde sahiplerine ulaştırılan kargo paketi sayısı Çin’in büyüklüğünü anlama konusunda iyi bir fikir veriyor. Alışveriş düşkünü Çin’de 2018’de 50.7 milyar paket sahiplerine ulaştırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir