Türk Hava Yolları, Çin’in Xi’an kentine Aralık ayında uçmaya başlıyor

Türkiye ile Çin arasında birçok alanda karşılıklı işbirliği artarken, Türk Hava Yolları’nın Çin’in Xi’an kentine uçuşlarının da Aralık ayında başlayacağı açıklandı


Türkiye ile Çin arasındaki işbirlikleri Kuşak Yol Projesi ile artmaya devam ediyor. İki ülke arasındaki ticarette 10 aylık bilanço şu şekilde gerçekleşti; İhracat 2.1 milyar dolar, ithalat 14.9 milyar dolar. Türk Hava Yolları’nın (THY) ise bir süredir beklenen Xi’an uçuş tarihleri belli oldu. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’dan Çin’in Xi’an kentine uçuşlar Aralık ayında başlayacak.

 

EN BÜYÜK UÇAK İSTANBUL’DA

 

THY, Çin’de Xi’an’ın dışında Pekin, Shanghay ve Guanzo’ya da uçuyor. Çinli hava yolu şirketlerinden ise China Southern Airlines; Pekin-İstanbul ve Vuhan-İstanbul seferlerini, Sichuan Airlines’ın da Çıngdu-İstanbul seferlerini düzenliyor. China Southern Airlines, İstanbul seferlerini dünyanın en büyük yolcu uçağı olan iki katlı Airbus 380 ile yapıyor.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir