Tablet piyasasının lideri Huawei oldu

Araştırma şirketi International Data Corporation’a (IDC) göre Huawei, Çin tablet piyasasının lideri oldu. Şirketin geçen yıla oranla tablet sevkiyatı yüzde 24.4 artarak 2.12 milyon adede ulaştı


Uluslararası alanda araştırma şirketi International Data Corporation (IDC) verilerine göre Huawei, yıl kapatırken Çin tablet piyasasının liderliğine oturdu. Yeni modelleriyle birlikte Huawei’nin tablet sevkiyatı, geçen yıla oranla yüzde 24.4 artış göstererek 2.12 milyon adede ulaştı. Bu rakamla birlikte şirket toplam pazarın yüzde 37.4’üne sahip oldu.

 APPLE İKİNCİ SIRADA

Çinli teknoloji şirketinin hemen ardında ise toplam 33.8’lik pazar payı ile Apple’ın iPad’leri yer aldı. Listenin üçüncü sırasında ise yüzde 5.9 ile Xiaomi bulunuyor. Son altı çeyrektir büyüyen pazarda toplam tablet sevkiyatı ise 5.67 milyon adede ulaştı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’deki koronavirüs nedeniyle küresel ekonomide kayıp 1.1 trilton dolar olacak

Çin’deki Covid-19 salgını küresel piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Çin’deki üretimin durması birçok uluslararası şirketin faaliyetleri aksatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir