Siber güvenlik harcamaları 7 milyar doları geçti

Dünyada en fazla internet kullanıcısının bulunduğu ve birçok internet devine ev sahipliği yapan Çin’deki siber güvenlik harcamaları 7 milyar doları geçti.


Alibaba, Alipay, Tencent, Baidu, Weibo, WeChat, Bytedance ve YouKu gibi internet devlerine ev sahipliği yapan Çin’de siber güvenlik alanı her geçen gün çok daha büyük bir önem kazanıyor.

Birleşmiş Milletler (BM)  raporuna göre ABD ile birlikte küresel çapta dijital ekonomiyi elinde bulunduran Çin’de 854 milyon kişinin internete erişimi var. Yine BM verilerine göre küresel çapta dijital harcamaların yarısından fazlası Çin ile ABD’ye gidiyor.

2023’E KADAR LİDER

583 milyon kişinin mobil ödeme yaptığı Çin’de siber güvenlik pazarı bu yıl itibariyle 7.35 milyar dolara ulaştı.

Çin aynı zamanda 2023 yılına kadar küresel siber güvenlik pazarını lideri olacak. Çin’in siber güvenlik pazarının 17.9 milyar dolarını kapsaması bekleniyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir