Samsung Çin’de işten çıkarmalara başlayacak

Çin yerel medyası South China Morning Post’a göre, Samsung’un değişen iş ortamına ayak uydurmak için Samsung Electronics China’da yeniden yapılanmaya ve işten çıkarmalara başlayacağı belirtildi


Dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı Samsung, Çin’de işçi çıkarmaları için hazırlanıyor. Çin yerel medyası South China Morning Post’un yayımladığı habere göre, şirket Samsung Electronics China’nın değişen iş ortamına ayak uydurması için yeniden yapılanmaya gideceğini ve şirkette işten çıkarmaların başlanacağını belirtildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Çin Samsung için önemli bir pazar olmaya devam edecek ve Çinli tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için üretimlerimize devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

SON FABRİKASINI KAPATMIŞTI

Güney Koreli şirket, Ekim ayında Huizhou’da bulunan tesisini üretim tamamen kapadığını açıklamıştı. Daha önce de Tianjin’deki fabrikasını kapatan şirket, ülkede telefon satışlarına devam ediyor. Analistler Çinli tüketicilerin uygun fiyatlı cihazlar ve yerel markalara odaklandıklarını, bu nedenle Samsung’un ülkede üretimlerine devam etmediğini belirtti.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Dünya büyümesinin motoru BRICS ülkeleri oluyor ‬

‪BRICS’in 11. zirvesi bugün Brezilya’da başladı. İki gün sürecek zirve, uluslararası arenada çok kutupluluğu teşvik etmeyi amaçlayan BRICS ülkelerini başkent Brasilia’da bir araya getiriyor‬

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir