Mercedes Çin’deki satışlardan umutlu

İlk çeyrekte Çin’deki satışları sert düşen Mercedes’in işleri açılmaya başlandı. Firmadan yapılan açıklamada bayilerin tamamının açıldığı ve satışların hızlanmasının umut verdiği belirtildi


Mercedes markasının üreticisi Daimler, Çin pazarındaki hızlı düşüşün ardından bir toparlanmadan ümitli. Daimler AG yaptığı açıklamada, amiral gemisi Mercedes-Benz otomobillerinin satışlarının, fabrikalar koronavirüs sonrasında kapandığı için yılın ilk üç ayında düştüğünü, ancak Çin’de iyileşme işaretleri gördüğünü söyledi.

YÜZDE 15 DÜŞÜŞ OLDU

Şirketin Pazarlama Müdürü Britta Seeger yaptığı açıklamada, “Çin ve Güney Kore’de bayilerimiz tamamen açık ve orada talepte önemli bir artış görüyoruz. Bu bize güven veriyor” dedi. Yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Daimler, talebin koronavirüsün yayılmasıyla durulduğunu ve yeni Mercedes-Benz marka otomobil satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 15 düşüşle 477 bin 378 araca düştüğünü söyledi. Çin’deki satışlar yüzde 20 düşerken, Avrupa ve ABD’deki satışlar sırasıyla yüzde 16 ve yüzde 5 düştü. Satışlardaki keskin düşüş, koronavirüs pandemisinin yayılmasını kontrol altına almak amacıyla Çin, Avrupa ve ABD’deki geçici fabrika kapanışlarının ardından geldi.

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir