Kuantum hızıyla okuma tartışması

Çin’de öğrencilere verilen kuantum hızıyla kitap okuma dersi tartışmalara neden oldu


Bütün gece TV karşısında yatıp sabahki sınava hiç çalışmadan giden ve zilin çalmasına 5 dakika kalıp eline kitabı alanlara müjde. İlk olarak Japon Yumiko Tobitani tarafından geliştirilen bir hızlı kitap okuma tekniği hızla yayılıyor. Kuantum hızıyla kitap okuma tekniği olarak bilinen yöntem son olarak Çin’de de tartışma konusu oldu.

5 DAKİKA YETİYOR

Çin’in Twitter’ı olarak kabul edilen Weibo’da yayınlanan bir görüntü ülkedeki sosyal medya ağlarında yoğun tartışmaları beraberinde getirdi. Bu tekniğe göre öğrenciler 5 dakika boyunca hızlı bir şekilde sayfaları çeviriyor. 5 dakikanın sonunda ise öğrencilerin kitabın tamamını çok iyi anladıkları söyleniyor. Ancak Çinli birçok sosyal medya kullanıcısı tekniğin anlatıldığı gibi işe yaramasının imkansız olduğunu savundu.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir