Korona altını 1.570 dolara çıkardı

Altın fiyatları koronavirüs endişesi ile 1.570 dolar bandını da aştı. Onsu 1.576 doları göre altın dışında Asya başta olmak üzere piyasalarda da ciddi bir düşüş yaşandı


Altın fiyatları virüs etkisiyle 1.570 dolar barajını aştı. Koronavirüsteki vaka sayısında artış oranı düşse de, endişe artmaya devam ediyor. Asya başta olmak üzere piyasalarda gün içinde düşüşler yaşandı. Altın fiyatları da 1.576 dolar seviyesini gördü. Böylece altında arka arkaya dördüncü gün yükseliş yaşandı. Çin’in koronavirüsü, piyasalar için kilit risk faktörü olmaya devam ederken bütün gözler bulunacak çözümlerde. Çin yakın zamanda bir ilacı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

PETROL 50 DOLAR SINIRINDA

Piyasa yapıcılar Fed’i  ve ticaret savaşlarını eskisi kadar düşünmüyor. Şu anda gündemdeki ana konu Çin’deki salgınının makro ekonomi üzerinde ciddi bir olumsuz etkiye sahip olup olmayacağı. Petrol fiyatlarında da düşüş devam ederken ABD ham petrolünde 50 dolar sınırına dayanıldı. Brent petrolde varil fiyatı ise 54 dolara kadar geriledi. Bakır ve demir-çelik gibi emtialarda da ciddi bir dalgalanma var. Bakır üreticileri ve rafineriler salgın boyunca çalışmayı hiç bırakmadı. Ancak bundan sonraki süreçte üretim için iki ana endişe kaynağı var. Hammadde temini ve asit satışları.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir