Fransız Renault Çin elektrikli araç pazarında

Elektrikli araçlar konusunda en iddialı ülkelerden biri olan Çin’e yatırım gelmeye devam ediyor. Renault Çinli JMCG ile ortaklık kurarak Çin elektrikli otomobil pazarına giriş yaptı


Fransız otomobil şirketi Renault, Çin’de elektrikli araç pazarına girmek için ortaklık kurdu. Renault Çin’de elektrikli araç pazarına girmek için bu ülkeden Jiangling Motors Corporation Group (JMCG) ile ortaklık kurdu. Renault yeni ortaklığın yüzde 50 hissesine sahip olacak. Firma bu hisse için yaklaşık 128,5 milyon Euro ödeyecek. Bu miktarın sermaye arttırımı yoluyla karşılanması bekleniyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ İÇİN KİLİT PAZAR

Renault’un Çin Bölge Başkanı Francois Provost “Çin, Renault Grubu için kilit bir pazar. Elektrikli araç ticaretinde JMCG ile olan bu ortaklık, Çin’deki büyüme planımızı ve elektrikli araç kapasitemizi destekleyecek”dedi. Provost, Avrupa elektrikli araç pazarında 10 yıldan bu yana öncü ve lider olarak, bu tecrübelerinden elektrikli araç, üretim, satış ve servis alanlarından deneyimlerimizden yararlanacaklarını bildirdi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Türkiye – Çin arasındaki ticaret artacak

DEİK Asya-Pasifik İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı, Xinhua ajansına konuştu ve Çin ile Türkiye arasındaki ticaretin artacağını söyledi. Kuşak Yol trenlerinin ticareti artırması bekleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir