Çin’in tepkisi Apple’a geri adım attırdı


Hong Kong protestoları için geliştirilen HKmap.live adlı uygulama sonrası Çin tarafından büyük tepkiler alan Apple, uygulamayı mobil satış mağazası olan Apple Store’dan kaldırdığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın polisleri hedef alması, onlara pusu kurulmasını kolaylaştırması ve kamu güvenliğini tehdit etmesi sebebiyle uygulamayı kaldırdıklarını belirtti.

BÖLGEDEKİ İNSANLAR MAĞDUR OLUYOR

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın bölgedeki insanları mağdur ettiğine de yer verildi. Bunun yanı sıra Çin’in resmi yayın organı People’s Daily gazetesi, mobil uygulama sebebiyle Apple’ı eleştirerek, şirketin Çinli müşterileri nezdinde itibar kaybına uğrayabileceği uyarısı yapmıştı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

AliExpress’ten Türkiye’de online satış yapmak isteyenlere müjde

Çin merkezli küresel alışveriş sitesi AliExpress’in Türkiye, Rusya, İspanya ve İtalya’daki satıcılarını artırmak için büyük bir adım atacağı ortaya çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir