Çin’de virüse karşı paralar yakılacak

Çin’de koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 1,523 olurken, virüs bulaşma ihtimaline karşılık paralar imha edilecek


Çin’de virüs salgınında ölenlerin sayısı; 1,523 olurken, vaka sayısı da 66 bin 576 oldu. Taburcu olanların sayısı ise 8 bin 96 olarak açıklandı. Virüs salgınının merkezi olan Hubei eyaleti dışındaki vakalar 11 gündür düşüyor. Hubei’de gönderilen doktor sayısının da 25 bin 663. Şu ana kadar virüs bulaşan doktor sayısı bin 716 oldu. Virüs nedeniyle hayatını kaybeden doktorların sayısı da dün 6 olarak açıklanmıştı.

PARALAR YAKILACAK

Öte yandan Çin’de hastanelerde, açık pazarlarda ve toplu taşımalarda kullanılan tüm paralar imha edilecek. Bazı bölgelerde de bankalardaki paralar virüse karşı özer taramalardan geçirilecek. Çin Merkez Bankası da piyasaya yeni 85 milyar dolarlık banknot soktu.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’deki koronavirüs nedeniyle küresel ekonomide kayıp 1.1 trilton dolar olacak

Çin’deki Covid-19 salgını küresel piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Çin’deki üretimin durması birçok uluslararası şirketin faaliyetleri aksatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir