Çin’de tahıl üretimi 650 milyar kilogram olacak

Her alanda üretime aralıksız devam eden Çin’de bazı sektörlerdeki 2019 rakamlarını derledik. Çin’de bu yıl 663.85 milyar kilogram olan tahıl üretimi gelecek yıl 650 milyar kilogram olacak


Neredeyse her sektördeki üretimi ile dikkatleri üzerine çeken Çin yönetiminin 2019 verilerini derledik. Buna göre Çin’de bu yıl tahıl üretimi 663.85 milyar kilogram oldu. Ülkede gelecek yıldan itibaren ekilen tarım alanı 5.3 milyon hektar olacak. 1.3 milyon hektarlık alanda da sulama tesisleri kurulacak. Çin’deki tahıl üretimi gelecek yıldan itibaren 650 milyar kilograma ulaşacak.

ÇELİK ÜRETİMİ 904 MİLYON TON

Petrol talebi 13.8 milyon varil/gün olarak dünyada en fazla petrol ithal eden ülke Çin’de bu yılın ilk 11 ayında limanlardan dağıtılan kargo oranı ise 12.7 milyar ton oldu. Çin’de 11 ayda çelik üretimi de 904 milyon ton olarak açıklanırken, sabit yatırımlar da 2019’’n ilk 11 ayında 1.02 milyar dolar oldu.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir