Çin’de paket servis yemek piyasası 86 milyar dolara çıktı

Tüketim pazarı büyüklüğünde bu yıl da ABD’yi geride bırakan Çin’de paket servis yemek piyasası 86.07 milyar dolara ulaştı


İnternetten yemek siparişi veren uygulamaları kullanan kişi sayısının 430 milyonu geçtiği Çin’de online alışveriş piyasası ise 680 milyar doları geçti. 2019 yılında tüketim pazarı ABD’yi yine geride bırakan Çin’de paket yemek servisi piyasası da 603.5 milyar yuan yani 86.07 milyar dolara ulaştı.

DİJİTALLEŞME ETKİSİ

Paket yemek servislerinin bu denli büyümesinde online sipariş sistemlerinin başarıyla hayata geçirilmesinin etkisinin çok büyük olduğu kaydedildi.

 

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir