Çin’de indirim çılgınlığında bir günde 345 milyon koli teslim edildi

Çin’de online alışveriş sitesi Alibaba önderliğinde 11 Kasım’da düzenlenen Bekarlar Günü indirimlerinin ardından bir günde gönderilen kargo sayısında rekor kırıldı


Çin’de online alışveriş devi Alibaba’nın 10 yıldır 11 Kasım tarihinde düzenlediği Bekarlar Günü indirimlerinin ardından bu yıl yeni bir rekor daha geldi. Bugün yapılan açıklamaya göre online alışverişin zirve yaptığı 11 Kasım’da bir günde teslim edilen kargo rekoru kırıldı. Çinli posta ve kargo şirketlerinin geçtiğimiz Perşembe günü 345 milyon koliyi teslim ettikleri açıklandı.

ŞANGHAY, PEKİN ZİRVEDE

Açıklamaya göre indirim çılgınlığının ardından en fazla satışlar Şanghay, Pekin, Guangzhou ve Shenzhen kentlerinde yapıldı. Ülke genelinde 11 Kasım ile 18 Kasım arasında ise toplamda 2.8 milyar kargo kolisinin teslim edilmesinin planlandığı belirtildi. Çin Ticaret Bakanlığ, ülkede indirim çılgınlığı olan 1-11 Kasım tarihleri arasında 124.13 milyar dolarlık satış yapıldığını açıklamıştı. En büyük indirimlerin gerçekleştiği 11 Kasım günü ise 24 saat içinde sadece Alibaba sitesi üzerinden 38.3 milyar dolardan fazla alışveriş yapılmıştı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir