Çin’de bir yılda 50.7 milyar kargo teslim edildi

Çin’de kargo teslimi sektörü giderek büyüyor. Geçen yıl ülke genelinde sahiplerine ulaştırılan kargo paketi sayısı Çin’in büyüklüğünü anlama konusunda iyi bir fikir veriyor. Alışveriş düşkünü Çin’de 2018’de 50.7 milyar paket sahiplerine ulaştırıldı


Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’deki alışveriş çılgınlığı aralıksız sürüyor. İnternet üzerinden alışveriş konusunda dünyanın lideri olan Çin’de geçen yıl 50.7 milyar kargo paketi sahiplerine teslim edildi. Çin Posta Ofisi tarafından açıklanan verilere göre bu rakam ABD, Japonya ve Avrupa’daki kargoların toplamında daha fazla oldu. Çin böylece bu alanda beş yıldır elinde tuttuğu dünya liderliğini yine bırakmadı. Son rakamlara göre ortalama olarak bir Çinli ayda 3 paket kargo aldı ya da gönderdi. Bir başka deyişle bir kişi yılda 30 paket kargo aldı.

KURYE PİYASASI 85 MİLYAR DOLAR

Çin basınındaki haberlerde kargo paketi konusunda 13.3 milyar paket ile Guangdong’un lider olduğu ve onu 10 milyar paket ile Zhejiang sonra da 4.5 milyar paket ile Jiangsu’nun takip ettiği kaydedildi.  Çin’deki kurye piyasası ise 0cak – Ekim2018 arasında 85 milyar dolara ulaştı.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin havacılık endüstrisi 710 milyon yolcuya ulaşacak

China Daily sitesindeki habere göre Çin havacılık endüstrisi bu yıl 710 milyon yolcuya ulaşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir