Çin virüs tahvili çıkarıyor

Dünyayı kırmızı alarma geçiren koronavirüs için Çin’den yeni bir adım geldi. Aşı üzerinde de çalışan Çin, virüsle mücadeleye finansman yaratmak için 2 milyar dolarlık özel tahvil çıkaracak


Çin Kalkınma Bankası (China Development Bank), koronavirüs salgını ile mücadeleye yardımcı olmak için fon toplamak amacıyla 14.25 milyar yuan’a (2.04 milyar $) kadar bir yıllık özel tahvil çıkarmayı planladığını açıkladı. Çin’de vaka sayısı da 20 bini barajını geçti. Korona virüs bulaşan kişi sayısı 20 bin 438 kişiye ulaştı. Sadece bir günde 3 bin 235 kişilik bir artış meydana geldi.

ÖLÜM HIZI ARTIYOR

Ölü sayısında da çok hızlı bir artış yaşandı. Dün 65 kişi ölürken toplam ölü sayısı ise 425’e kadar çıktı. Bugün bir kötü haber de Belçika’dan geldi. Belçika’daki ilk vaka, Çin’den getirilen Belçika vatandaşları arasında çıktı. Sağlık Bakanlığı Çin’in Wuhan kentinden gelen dokuz kişiden birinde ilk etapta sağlık sorunu olmamasına rağmen yeni çıktığı belirtildi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir