Çin heyeti ticaret anlaşmasını imzalamak için ABD’ye gidecek

Çin Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Liu Hı’nın ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmasının birinci fazını imzalamak üzere 13 -15 Ocak tarihleri arasında ABD’ye gideceğini belirtti


Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Liu He, ABD ile ticaret anlaşmasının birinci fazını imzalamak üzere 13 – 15 Ocak tarihleri arasında Washington’da bulunacağı açıklandı. Bakanlık sözcüsü Gao Fang tarafından yapılan açıklamada, heyetlerin yakın temas içerisinde olduğu belirtildi. Daha önce ABD Başkanı Donald Trump ise imza tarihinin 15 Ocak’ta olacağını işaret etmişti.

İKİNCİ FAZ PEKİN’DE

Yine ABD Başkanı Trump, birinci fazın tamamlanmasının ardından müzakerelerin ikinci aşamasına geçmek için Pekin’e gideceğini açıklamıştı. 13 Aralık’ta dünya kamuoyuna belirtilen ticaret anlaşmasının birinci aşamasına göre Trump, Çin’den ithal edilen ürünlere yönelik yeni tarife planlarını askıya almayı kabul etmişti. Ayrıca yine Trump, bazı mevcut gümrük vergilerini düşürdüğünü de duyurmuştu.  Pekin ise buna karşılık ABD’den tarım ürünü ithalatını artırmayı kabul etmişti.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin birinci Türkiye ikinci sırada

Dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları listesine Çin ve Türkiye yine damga vuran ülkeler oldu. Listede en fazla müteahhit veren ülke 74 şirketle Çin olurken 44 şirket ile Türkiye ikinci sırada yer aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir