Çin – Avusturya ortaklığı rayına oturdu

Son günlerde adı en çok duyulan Çinli telekomünikasyon devi Huawei, Avusturya ile demiryolları alanında işbirliğine gidiyor


Çinli teknoloji devi Huawei ve Avusturya Federal Demiryolları, demiryolu taşımacılığı sektöründe dijitalleşmeyi ilerletmek için işbirliğini güçlendirdiklerini açıkladılar.

Önemli bir endüstri fuarı olan Mobil Dünya Kongresi’nde iki şirket tarafından yayınlanan ortak basın açıklamasına göre, Avusturya Federal Demiryolları yolculara daha fazla güvenlik ve konforlu bir seyahat deneyimi sunarken operasyonlarının verimliliğini optimize etmeye devam edecek yenilikçi çözümler geliştirmek için Huawei ile birlikte çalışmalarına devam ediyor.

2016’dan bu yana dijital dönüşüm alanında birlikte çalışmalar sürdüren iki şirket tren ortamındaki çeşitli uygulamalara yönelik çözümleri test etmek için Avusturya’da pilot dijital kurulum projesi yürütecek

Avusturya’nın en büyük taşımacılık şirketinin demiryolu sistemleri bölümü başkanı Christian Sagmeister, gazetecilere daha fazla dijitalleşmenin hem yolcularına hem de müşterilerine yarar sağlayacağını söyledi.

Telekomünikasyon şebekeleri kurma ve akıllı telefonlar ile dizüstü bilgisayarlar gibi tüketici cihazları üretimine ek olarak, Huawei, dijital teknoloji ve çözümlerini hükümetlere ve şirketlere sunan büyük bir kurumsal işletme konumunda bulunuyor. 1996’dan beri dijital demiryolu iletişim sistemleri konusunda önemli bir servis sağlayıcı olan Huawei’nin teknolojileri şu anda 120.000 kilometreden fazla demiryolu şebekesinde uluslararası taşımacılıkta kullanılıyor.

ÇİN ULUSLARARASI RADYOSU

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir