Çin 18.9 milyar dolarlık tıbbi malzeme sattı

Çin Mart ayından bu yana dünyanın dört bir yanına 18.9 milyar dolarlık tıbbi malzeme satışı gerçekleştirdi


Çin’de son 24 saatte Kovid-19 bağlantılı yeni ölüm yaşanmadı. Çin basınına göre 33 gündür virüsten ölen olmuyor. 3’ü Jilin eyaletinde yerel bulaşma ve 2’si de ithal olmak üzere 5 yeni vaka var. Ülkede 10’u kritik durumda olmak üzere toplam 86 aktif Kovid vakası kaldı. Çin’de son 3 günde 9 yerel bulaşma vakasının çıktığı ve bazı kentlerde yeniden virüs kümesinin ulaştı.

50 MİLYAR MASKE

Öte yandan Çin; Mart’tan beri yurtdışına 18.9 milyar dolarlık tıbbi malzeme sattı. Bu ürünler arasında; 50.9 milyar maske, 216 milyon koruyucu kıyafet, 162 milyon test, 72,700 solunum cihazı var. Ana alıcılar; ABD-İtalya-Almanya-Fransa-Japonya oldu.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Dijital yuan Alibaba egemenliğini azaltacak

Çin’de ödemelerin yüzde 55’ini elinde bulunduran Alibaba’nın ödeme hizmeti şirketi Alipay gibi firmaları zor günler bekliyor. Çünkü Çin’in dijital yuan’ı devreye almasıyla bu firmaların Pazar payları düşecek ve bankaların işi kolaylaşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir