Alman şirketler Çin’e yatırımlarını artıracak

Alman Ticaret Odası tarafından yayımlanan bir ankete göre, Çin’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin yaklaşık olarak yüzde 67’si, gelecek iki yıl içerisinde ülkedeki yatırımlarını artıracak


Alman Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği bir anket araştırmasına göre, Çin’de halihazırda faaliyet gösteren Alman şirketlerinin yaklaşık yüzde 67’si gelecek iki yıl içerisinde ülkeye yatırımlarını artırmaya devam edecek. Almanya’daki Çin Ticaret Odası Müdürü Jens Hildebrandt konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, ortaya çıkan bu sonuçların iki ülke arasında büyük bir güvene işaret ettiğini söyledi. Avrupa Birliği ile Çin arasında Kapsamlı Yatırım Anlaşması’nın imzalanması yeni bir ivme yaratacağını da belirten Hildebrandt, yatırımların Çin ile Alman ekonomik ilişkilerini yeni bir döneme sokacağını söyledi.

5.200 FİRMA FAALİYET GÖSTERİYOR

Çin Dışişleri Bakanlığı verilerine göre, ülkede faaliyet gösteren Alman firma sayısı 5.200’e ulaşmış durumda. İki ülke arasındaki ikili ticaret 199.3 milyar euroya ulaşırken Çin, Almanya’nın en büyük üçüncü ihracatçı ülkesi olarak ön plana çıkıyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin havacılık endüstrisi 710 milyon yolcuya ulaşacak

China Daily sitesindeki habere göre Çin havacılık endüstrisi bu yıl 710 milyon yolcuya ulaşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir