Alipay Şangay ve Hong Kong’ta halka açılıyor

Dünyanın en büyük ödeme hizmetleri şirketlerinden Alipay’in çatı şirketi Ant Group Şangay ve Hong Kong’ta halka arza hazırlanıyor. Şirketin hedefi hem daha fazla şeffaf olmak hem de yeni yatırımlar için finansman oluşturmak


Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Çinli finans şirketi Alipay halka arza hazırlanıyor. Çin’in önde gelen mobil ödeme şirketi Alipay’ın ana şirketi olan Ant Group, Şangay ve Hong Kong’da eşzamanlı halka arz sürecine başladığını duyurdu. Şanghay Menkul Kıymetler Borsası’nın ve Hong Kong Borsası’na açılmada şirketin hedefi Çin’deki hizmet endüstrisini dijitalleştirmeye ve iç talebi artırmaya yardımcı olmak. Ayrıca teknoloji ve inovasyona yatırım yapmayı ve yatırımları genişletmeyi de hedefliyor.

DAHA ŞEFFAF OLACAĞIZ

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Eric Jing, “İki borsa tarafından uygulanan yenilikçi önlemler, küresel yatırımcıların dünyanın en dinamik ekonomilerinden en ileri teknoloji şirketlerine ve bu şirketlerin sermaye piyasalarına daha fazla erişebilmeleri için kapılarını açtı. Halka açık bir şirket olmak, müşteriler, iş ortakları, çalışanlar, hissedarlar ve düzenleyiciler dahil olmak üzere paydaşlarımıza şeffaflığı artıracaktır” dedi.

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli şirkete rekabet engeli

Özellikle ABD’de ekonomik engeller yaşayan Çinli şirketlere bir ülke daha eklendi. Çin’in gıda devi Menginu, geçen yıldan bu yana almak istediği Avustralyalı süt şirketi Lion’u alma görüşmelerinden vazgeçti. Avustralya uzun süredir bu satışı engellemek için uğraşıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir