850 milyon kişi yoksulluktan kurtuldu

Yetkililer, 70’inci kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Çin’deki yoksullukta büyük gelişmeler kaydettiklerini söyledi. Çin Birleşmiş Milletler Elçisi Chen Xu, 70 yılda 850 milyondan fazla insanın yoksulluktan kurtulduğunu belirtti.


Cenevre’de gerçekleştirilen Çin’deki 70 Yıllık İnsan Hakları Gelişimi adlı sergide değerlendirmelerde bulunan yetkililer, Çin’in yoksullukta büyük bir gelişim kaydettiğini ifade etti. Bu alandaki gelişimin sırrını açıklayan Çin Birleşmiş Milletler Elçisi Chen Xu, “İnsan çıkarının her şeyden önce gelmesi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarının doğru teşvik edilmesi yöntemi sayesinde bugün bu noktalara gelmiş bulunuyoruz. Bu sayede 1.3 milyar nüfusa ulaşan ülkemizde yiyecek ve giyim kıtlığı yaşamıyoruz. Şu anda 850 milyondan fazla insan yoksulluktan kurtulurken, 770 milyon kişi ise istihdam ediliyor” ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞE KATKI SAĞLIYOR

İfadelerinde Çin’in tüm insanlık için çalıştığını ve bu alanda işbirliklerini geliştirdiklerini vurgulayan Chen, kazan-kazan yöntemiyle diğer ülkelerle ortak çalışmalara önem verdiklerini söyledi.  Çin’in daha iyi bir dünya için uluslararası toplumlarla dada fazla çalışmaya hazır olduğu da aktaran Chen, insan haklarının gelişiminde ülkenin uluslararası işbirliğine büyük katkı sağladığını belirtti.

Ayrıca, Çin Devlet Konseyi Enformasyon Ofisi ve Çin’in Birleşmiş Milletler Daimi Elçiliği tarafından Cenevre’de ortaklaşa düzenlenen sergide, Çin’de 70 yılda çekilen mutlu anların olduğu fotoğraflar sergilendi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

AliExpress’ten Türkiye’de online satış yapmak isteyenlere müjde

Çin merkezli küresel alışveriş sitesi AliExpress’in Türkiye, Rusya, İspanya ve İtalya’daki satıcılarını artırmak için büyük bir adım atacağı ortaya çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir