Yeni yüz bikinileri tanıtıldı

Güneşe karşı vücutlarının hassas olması ve bikinilerin Batı kültürü olarak görülmesi nedeniyle Çinlilerin denize girme tarzları sıra dışı oluyor


Çinlilerin genellikle ciltleri hassas oluyor ve güneş ışınlarına çok fazla dayanamıyorlar. Ayrıca bikini Batı kültürü olarak görülüyor. Halk, denizanalarına karşı da tedbirli olmak istiyor. Bunların ülkede dışında yüzleri fazla bronz olanların sokak işlerinden çalıştığı düşünülüyor.  Tüm bunlar birleştiğinde de Çinlilerin denize girme tarzları sıra dışı oluyor. Çinliler ‘yüz bikinisi’ dedikleri maskelerle denizin tadını çıkarıyor.

NİYE DAHA GÜZEL OLMASIN

South China Morning Post sitesinde yer alan bir haberde ise Shandong eyaletindeki bir tanıtım ele alındı. Yeni trend yüz bikinilerinin tanıtıldığı etkinlikte konuşan yüz bikinisi modeli Lin Lin, “Birçok kişi denizanalarına karşı bu kıyafetleri tercih ediyor, Ya da ciltlerini güneşten korumak istiyorlar. Dolayısıyla giymek zorunda hissettikleri yüz bikinilerinin daha yaratıcı ve güzel olmasında herhangi bir sakınca olmamalı” diyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir