Wuhan’da gemiler doktorlar için otel oldu

Çin’de koronavirüs merkezi olan Wuhan’ın da içinde bulunduğu Hubei eyaletine şimdiye kadar 32 binde fazla sağlıkçı sevk edildi. Doktorların kalması için 7 gemi otele dönüştürüldü


Yeni tip koronavirüs olan Kovid-19 merkezi olan Çin’in orta kesimlerindeki Hubei eyaletinin başkenti olan Wuhan’da salgını kontrol altına almak için tedbirler sürüyor. Hubei’ye şimdiye kadar 35 bine yakın sağlıkçı gitti. Wuhan’da sağlıkçıların kalması için 7 gemi bin 500 yataklı otele dönüştürüldü. Bölgede görev yapan doktor ve hemşirelerin maaşları 3 katına çıkarıldı. Wuhan’da bulunan Honda, Nissan, GM gibi fabrikaların günlük kaybının 5.69 milyon dolar olduğu açıklandı.

WUHAN’DAKİ HASTANELER

Wuhan’da şimdiye kadar 12 spor salonu geçici hastaneye dönüştürüldü. 2 yeni hastane yapıldı. 1 boş bina hastaneye dönüştürüldü. 15 üniversitenin yanı sıra boş fabrikalar ve depolar da hastaneye dönüştürülecek 19 yeni geçici hastanenin daha yapılacağı açıklandı.

3,644 KİŞİ TUTUKLANDI

Çin’de birçok bölgede tedbirleri devrede. Bu süreçte kuralları ihlal eden 3,644 kişi tutuklandı. Yabani hayvan satışı yasaklandı. Ama yabani hayvan satışıyla ilgili 1,787 dosya açıldı. 166 bin kişinin de #coronavirüs ile temas kurduğu düşünülüyor.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir