Ünlü hoca Çin yolunda

Dünyanın en çok tanınan teknik direktörlerinden biri olan Rafael Benitez Çin ligine gidiyor. İspanyol teknik adam son dönemde futbola ciddi yatırım yapan Çin liginde Dalian Yifang’ı çalıştıracak


Futbola ciddi yatırım atağı yapan Çin Süper Ligi, yine ünlü bir ismi ülkesine çekti. Çin ligi takımlarından Dalian Yifang’da teknik direktörlüğe Rafael Benitez getirildi. Ünlü teknik direktör Benitez, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Uzun bir yolculuğun ardından yeni bir meydan okuma. Dalian Yifang ile bu yeni projeye başladığım için mutluyum.” ifadelerini kullandı.

ÜÇ YILDIR NEWCASTLE’I YÖNETİYORDU

Çin Süper Ligi 2018 sezonunu 11’inci sırada bitiren Dalian Yifang’ın kadrosunda Slovak Marek Hamsik ve Belçikalı Yannick Carrasco da bulunuyor. Valencia, Liverpool, Inter, Chelsea, Napoli, Real Madrid gibi Avrupa’nın önemli kulüplerini çalıştıran 59 yaşındaki Benitez, son 3 sezondur Newcastle United’da görev yapıyordu. Liverpool ile 2005’te UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran İspanyol teknik adam, 2013’te ise Chelsea ile UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir