Uçağın motoruna ‘şans parası’ atan Çinli’ye para cezası

Batıl inançlarından vazgeçmeyen Çinliler, bazı durumlarda ciddi sorunlara yol açabiliyor. İlk uçuşunda ‘şans getirmesi’ için uçağın motoruna bozuk para atan Çinliye para cezası verildi


Batıl inançlarının çokluğu ve onlara bağlılıklarıyla tanınan Çinlilerin bu alışkanlıkları birçok durumda zor durumları ortaya çıkarabiliyor. Ülkenin doğusundaki Anqing Tianzhushan Havaalanı’nda Şubat 2019 tarihinde yaşanan bir olayda, Lu Chao isimli Çinli bir yolcu uçağın motoruna madeni para atmıştı. İlk kez uçağa binen Çinlinin şans getirmesi için bozuk parayı attığı kaydedilmişti.

17,200 DOLAR CEZA

Yaşanan bu olayın ardından açılan davada 28 yaşındaki Çinli’ye 17 bin 200 dolar para cezası kesildi. Bir motorunda sorun ortaya çıkınca uçak iniş yapmış ve bozuk para bulunmuştu. Lu Chao da ‘şans getirmesi’ için parayı kendisinin attığını kabul etmişti. Lu Chao’nun ayrıca 10 gün gözaltında tutulduğu da açıklandı.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

TripAdvisor’dan 2020 için Çin ve Türkiye tavsiyeleri

Her şey dahil tatil hizmetini Türkiye’deki işletmelerden öğrenerek kendi ülkelerinde uygulamaya başlayan Çinli firmalar tatilciler için güçlü bir alternatif olmaya başladı. TripAdvisor sitesi 2020 önerilerinde Çin’e de yer verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir