Türkiye dünya kupasında iddialı

Çin, Dünya Basketbol Şampiyonası başladı. ABD, Çekya ve Japonya’nın grubunda yer alan Türkiye, turnuvanın iddialı ekipleri arasında. Türkiye’nin ilk maçı 1 Eylül pazar saat 11:30’da Japonya ile


Dünya Basketbol Şampiyonası Çin’in ev sahipliğinde başladı. Sekiz şehirde oynanacak maçlarda 32 takım, 15 Eylül’deki final için mücadele edecek. Türkiye ise E Grubu’nda ABD, Çekya ve Japonya ile bir üst tura geçmek için karşılaşacak. Türkiye, turnuvadaki ilk maçını 1 Eylül’de Japonya ile oynayacak. Gruplarında ilk iki sırayı alacak 16 takım, ikinci tura yükselecek. Son iki sırada yer alacak ekipler ise 17-32’ncilik klasman maçları oynayacak. Turnuvanın 2. turunda yine ilk 2 sırada olacak takımlar, çeyrek finalde mücadele hakkı yakalayacak. Çeyrek finalde rakiplerini eleyecek 4 ülke ise adını yarı finale yazdıracak. Finale yükselecek iki ekip ise 15 Eylül Pazar günü başkent Pekin’de dünyanın en büyüğü olmak için sahaya çıkacak.

SEKİZ ŞEHİRDE OYNANACAK

Dünya Kupası’nda maçlar Pekin’in yanı sıra Wuhan, Guangzhou, Foshan, Şanghay, Nanjing, Shenzen ve Dongguan kentlerinde oynanacak. Organizasyonda maçlar S Sport ve NTV’den naklen yayınlanacak. Türkiye’nin bütün maçları NTV’den ekrana gelecek.

A MİLLİ TAKIMIN KADROSU

FIBA 2019 Dünya Kupası’nda E Grubu’nda yer alan millilerin kadrosu şöyle; Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, A.Buğrahan Tuncer, J. Metecan Birsen, Melih Mahmutoğlu, Ege Arar, Semih Erden, Yiğit Arslan, Cedi Osman, Ersan İlyasova, Furkan Korkmaz, Scott Jordan Vilbekin.

Turnuvada Türkiye’nin maçları:

1 Eylül Pazar:

11.30 Türkiye – Japonya

3 Eylül Salı:

15.30 ABD – Türkiye

5 Eylül Perşembe:

11.30 Türkiye – Çekya

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir