Tower Bridge replikası yenileniyor: Çin kültürüne göre yapılacak

Çin’in Suzhou kentinde 2012 yılında açılan Londra’daki ünlü Tower Bridge’in kopyası yenilenecek. Yapı, 2 milyon dolar harcanarak Çin kültürüne daha uygun hale getirilecek


Çin’in Suzhou kentinde 2012 yılında açılmasının ardından dünya basınında büyük yankı uyandıran Tower Bridge’in yeniden yapılacağı açıklandı. Çin basınındaki haberlere göre İngiltere’nin başkenti Londra’daki dünyaca ünlü Tower Bridge’in replikası olan Suzhou’daki yapının daha fazla Çin kültürüne uygun hala getirileceği açıklandı. Yeniden onarıma 2 milyon dolar harcanacağı açıklandı.

DOĞU’NUN VENEDİK’İ

Suzhou kenti “Doğu’nun Venedik’i olarak büyük bir üne kavuştu ve Çinli yerli turistlerin en yoğun rotalarından biri oldu. Kentteki kanal boyunca 56 farklı köprünün repkilası bulunuyor. Kentte ayrıca Sidney’deki Harbour Köprüsü ve İtalya’daki Sant’Angelo Köprüsü’nün de kopyaları bulunuyor.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir